Ogłoszenia

megafon zielony pixabay

Ogłoszenia

Harmonogram wakacyjnych ćwiczeń terenowych

Szanowni Studenci,

prosimy o zapoznanie się z planem wakacyjnych ćwiczeń terenowych, które będą się odbywały w semestrze letnim w roku akademickim 2023/2024.
Wszelkie ewentualne pytania i problemy prosimy zgłaszać koordynatorom poszczególnych ćwiczeń.

Ubezpieczenia NNW i OC 

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość skorzystania – od 1 marca 2024 r. – przez studentów i doktorantów z ubezpieczenia NNW i OC. Szczegółowe  informacje znajduje się na poniższej stronie. 

Szczegóły poniżej:

Dodatkowy termin szkolenia BHP

UWAGA STUDENCI I ROKU

w roku akademickim 2023/24 na studiach (pierwszego stopnia i drugiego stopnia) doktoranckich

Dodatkowy termin

Uprzejmie informuje, że zostanie uruchomiony :

Termin dodatkowy – od 30 stycznia do 14 lutego 2024 r. – dla osób, które nie odbyły szkolenia wstępnego bhp w I terminie (od 1 października do 30 listopada 2023 r.)(studenci, doktoranci pierwszego semestru w roku akademickim 2023/24.

Materiał szkoleniowy i test, którego zaliczenie jest warunkiem ukończenia szkolenia znajduje się na platformie e-learningowej Uniwersytetu Wrocławskiego, prowadzonej przez Centrum Kształcenia na Odległość w Uniwersytecie Wrocławskim.

Szkolenie będzie dostępne w terminie : od 30 stycznia do 14 lutego 2024 r. pod adresem: https://e-edu.cko.uni.wroc.pl

Zgodnie z treścią § 2.2. Zarządzenia Nr 202/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 14 września 2022 r. „Student lub doktorant, który nie uzyska zaliczenia we wskazanym terminie, nie może być dopuszczony do zajęć i powtarza pierwszy semestr kształcenia albo jest skreślany z listy studentów lub doktorantów”.

Instrukcja logowania do szkolenia wstępnego bhp dla studentów i doktorantów

Rejestracja i przebieg szkolenia :

1. Wejdź na stronę : https://e-edu.cko.uni.wroc.pl/course/view.php?id=292811

2. Zapisz się na kurs wykorzystując klucz dostępu: BHP2024(II)

3. Zapoznaj się z modułami w kursie i wypełnij test. Materiały należy przeglądać od modułu „Wstęp do szkolenia” zgodnie z kolejnością w kursie. Zwróć uwagę na symbole ukończenia z prawej strony modułów.

4. Po ukończeniu testu sprawdź swoją ocenę!

Wszelkich informacji w powyższej sprawie udziela Dział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej – tel.: (71) 375-24-89

Między Nami Studentami –Tandem Kulturowo – Językowy

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego do wzięcia udziału w trzeciej edycji projektu międzykulturowego Między Nami Studentami – Tandem Kulturowo-Językowy organizowanego przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. Cele projektu to: zawarcie nowych znajomości, wykorzystanie i udoskonalenie swoich umiejętności językowych w praktyce oraz dobra zabawa. Więcej informacji na stronie: https://spnjo.uwr.edu.pl/miedzy-nami-studentami-tandem-kulturowo-jezykowy/

Let’s team up! Culture Hunters – Language Tandem

We wish to invite you to take part in the third edition of Let’s team up ! Culture Hunters -Language Tandem,a project organized by the Foreign Language Centre, University of Wroclaw. The project allows to meet new people, use and improve language skills and spend great time. More information in the link below:https://spnjo.uwr.edu.pl/en/miedzy-nami-studentami-tandem-kulturowo-jezykowy/

Obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku w roku akademickim 2023/24

Szczegóły poniżej:

Studenci studiów II stopnia na kierunku Genetyka i biologia eksperymentalna oraz na kierunku Mikrobiologia (semestr 1)

W dniu 15.01.2024 rozpoczynają się zapisy na lektorat z języka angielskiego na poziomie B2+, który będzie realizowany w semestrze letnim 23/24 (w semestrze 2). 
Szczegółowe informacje i instrukcja zapisów w rejestracji żetonowej znajdują się na naszej stronie pod linkiem:
https://spnjo.uwr.edu.pl/zapisy-b2-wybrane-kierunki/

Rejestracja na przedmioty do wyboru

W dniu 22 września o godzinie 15:40 rozpocznie się rejestracja na przedmioty do wyboru,
które będą Państwa obowiązywały w semestrach zimowym i letnim w roku akademickim 2023/2024.
Rejestracja zakończy się 26 września o godzinie 23.59.

Szczegóły poniżej:

Dostęp do indywidualnego konta poprzez USOSweba

Kolejne kroki w celu uzyskania dostępu do indywidualnego konta studenta :

  1. wejść na stronę www.usosweb.uni.wroc.pl,
  2. wybrać opcję „zaloguj się”
  3. w miejsce loginu wpisać numer indeksu i wybrać „Zapomniane hasło”

mLegitymacja i USOS w telefonie

USOS Uniwersytetu Wrocławskiego w końcu na platformie AppStore – dostępny dla iphonów. Od dziś także studenci i studentki – użytkownicy iphonów, podobnie jak ich koleżanki i koledzy z telefonami opartymi na systemie operacyjnym Android mogą bez przeszkód sprawdzić oceny, stypendia i uruchomić mLegitymację. A czym jest mLegitymacja? To legitymacja na urządzeniu mobilnym, która działa tak, jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona, potwierdzisz, że jesteś studentem, skorzystasz z ulg i zwolnień. Szczegóły https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-studencka Instrukcja jak zainstalować mLegitymację dostępna na https://uni.wroc.pl/mlegitymacja-czyli-legitymacja…/

List otwarty do Studentów i Doktorantów

Studenci i Doktoranci
Wydziału Nauk Biologicznych
Uniwersytetu Wrocławskiego
 
Szanowni Państwo,
 
Wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy pokazały jak nigdy dotąd, jak bardzo ważkie jest bezpieczeństwo, zdrowie i życie każdego z nas. Władze rektorskie Uniwersytetu Wrocławskiego oraz władze naszego Wydziału poczyniły wszelkie niezbędne kroki, aby w tych trudnych czasach zapewnić Państwu bezpieczeństwo bez uszczerbku na Państwa edukacji. W świetle tych zdarzeń wszystkie inne, bardziej codzienne problemy, z jakimi może borykać się wspólnota akademicka naszego Wydziału, zdają się schodzić na dalszy plan, jednak nie zapominajmy, że te problemy istnieją i, być może, uwydatnią się, kiedy nasze funkcjonowanie wróci do szeroko rozumianej normy w postpandemicznej rzeczywistości.
 
Chcielibyśmy, aby nie zapominali Państwo, że bezpieczeństwo to nie tylko bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Poczucie bezpieczeństwa to przede wszystkim poczucie przynależności do wspólnoty przejawiające się w braku wykluczenia i równości traktowania. Bezpieczeństwo to równy i nieograniczony dostęp do infrastruktury i zasobów Wydziału bez względu na rodzaj niepełnosprawności. Bezpieczeństwo to w końcu obiektywna i nienacechowana światopoglądowo wiedza, którą zdobywają Państwo w czasie wszystkich kursów realizowanych na naszym Wydziale.
Prosimy, aby nie pozostawali Państwo obojętni na ewentualne przejawy nierównego traktowania, dyskryminacji czy zagrożenia natury fizycznej, jak i psychicznej. Chcemy być dla Państwa osobami „pierwszego kontaktu” w sprawach pozostających w kompetencjach naszych pełnomocnictw, tak aby mogli Państwo czuć się jak najlepiej w ramach naszej wspólnoty.
 
Na stronie Wydziału Nauk Biologicznych, w sekcji „Warto zajrzeć” została utworzona zakładka „Równy i bezpieczny UWr” https://biologia.uni.wroc.pl/pl/news/rowny-uwr
w której zamieszczone są akty prawne oraz procedury dotyczące bezpieczeństwa, równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji.
Zachęcamy do lektury.
 
Pozostajemy do Państwa dyspozycji,
 
dr Przemysław Duda lek.
Pełnomocnik Dziekana Wydziału Nauk Biologicznych
ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów
 
dr Mariusz Dyląg
Pełnomocnik Dziekana Wydziału Nauk Biologicznych
ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji

UWAGA Aktualne informacje znajdują się na stronie: Wsparcie – Wydział Nauk Biologicznych (uwr.edu.pl)

USOS – obowiązki nauczyciela akademickiego, studenta, pracownika administracji

Szanowni Państwo,
 
w Zarządzeniu Rektora UWr Nr 160/2020 został przedstawiony wykaz obowiązków związanych z prowadzeniem dokumentacji przebiegu studiów w systemie USOS, jakie muszą spełnić nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, studenci, pracownicy administracji i informatycy oraz pracownicy Działu Nauczania. Uzupełnieniem jest  Zarządzenie Nr 1/2021 Dziekana WNB w sprawie obowiązków związanych z prowadzeniem dokumentacji przebiegu studiów w systemie USOS.
 
Podstawowa zmiana dotyczy odstąpienia od drukowania protokołów zaliczeniowych/egzaminacyjnych przez prowadzących zajęcia i archiwizowania ich w dziekanacie.
 
Najważniejsze obowiązki prowadzących zajęcia:
  • udostępnienie do wiadomości studentów w terminie 14 dni od rozpoczęcia semestru sylabusa przedmiotu
  • przekazywanie do wiadomości studentów, w terminie 30 dni przed rozpoczęciem sesji informacji o terminie egzaminu oraz terminie ogłoszenia jego wyników; 
  • weryfikowanie, przed rozpoczęciem egzaminu lub innej formy sprawdzenia wiedzy, prawa studenta do przystąpienia do tego egzaminu, polegające na: a/ sprawdzeniu tożsamości studenta na podstawie dowodu tożsamości; b/ sprawdzeniu, czy student zaliczył wszystkie elementy dydaktyczne przedmiotu określone w planie i programie studiów; 
  • przechowywanie pisemnych prac egzaminacyjnych, zaliczeniowych, śródrocznych, etapowych studentów przez okres 1 roku 
Studenci mają obowiązek:
  • zapoznawania się z warunkami zaliczeń, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 4; 
  • sprawdzić czy prawidłowo zarejestrował się lub został wpisany do grup na przedmioty określone programem kształcenia (wszystkie przedmioty obowiązkowe, ​w tym również wykłady oraz przedmioty do wyboru). Student, który nie będzie wpisany do właściwej grupy może nie uzyskać zaliczenia z danego przedmiotu. Ewentualne korekty odnośnie wpisania do danej grupy zajęciowej należy zgłaszać w Sekcji Dydaktycznej w terminie do dwóch tygodni od rozpoczęcia semestru zimowego i letniego. 
  • okazywania na egzaminie dowodu tożsamości; 
  • sprawdzania uzyskanych ocen na swoim koncie w USOSweb 
  • zgłaszania u prowadzącego zajęcia pisemnej reklamacji (podanie lub e-mail) co do uzyskanej oceny w USOSweb (lub jej braku), najpóźniej w terminie 3 dni roboczych od daty zamknięcia protokołu.
Najważniejsze uregulowania dotyczące wpisywania ocen:
  • wprowadzanie ocen do USOSweb przez prowadzącego zajęcia jest równoznaczne z ich ogłoszeniem studentowi; 
  • oceny z ćwiczeń oraz z wykładów niekończących się egzaminem powinny być wprowadzane do USOSweb przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej; 
  • oceny z egzaminu pisemnego powinny być wprowadzane do USOSweb przez egzaminatora bez zbędnej zwłoki, najpóźniej w 7 dniu od dnia przeprowadzenia egzaminu pisemnego; 
  • oceny z egzaminu ustnego powinny być wprowadzone do USOSweb przez egzaminatora w dniu przeprowadzenia egzaminu ustnego; 
  • terminarz otwarcia protokołów zaliczeniowych/egzaminacyjnych w systemie USOS ogłasza Dziekan. Zgodę na otwarcie protokołu w terminach innych niż wyznaczone wyraża Dziekan lub Prodziekani na pisemnie uzasadniony wniosek prowadzącego zajęcia (podanie lub e-mail). 
  • w przypadku konieczności zmiany oceny po zamknięciu protokołu, na pisemnie uzasadniony wniosek zaliczającego zajęcia (podanie lub e-mail), pracownik Dziekanatu po uzyskaniu zgody Dziekana lub Prodziekanów ponownie otwiera protokół w systemie USOS celem wpisania oceny przez zaliczającego zajęcia. 

Bardzo prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi zarządzeniami:

 

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Logo Funduszy Europejskich
flaga Rzeczypospolitej Polski
logo Unii Europejskiej - europejski fundusz społeczny
NEWSLETTER
Polityka cookies i prywatności

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies należy opuścić stronę.

Przechodzę do polityki prywatności
Return